Keyvan Zeynali
کیوان زینلی

تخصص در زمینه های طراحی وب سایت با وردپرس طراحی وب سایت با کد نویسیبرند سازی و دیجیتال مارکتینگسئو و بهینه سازی وب سایت آموزش طراحی وب سایت و سئو آن

ثروت یک مرد به داشتن دوستان قدرتمنده

فیلم پدر خوانده به انتخاب هالیوود ریپرتر محبوب ترین فیلم تاریخ سینمای دنیا معرفی شده است. این فیلم در سه پارت به ترتیب در سال های ۱۹۷۲-۱۹۷۴-۱۹۹۰ منتشر گشته است که دیالوگ های ماندگار این فیلم همانند تارو پود در حافظه ی ما نقش بسته است.

یکی از این دیالوگ ها که در قسمت سوم عرضه شد عبارت است از :

“ثروت یک مرد به داشتن دوستان قدرتمنده”

کیوان زینلی

 

در واقع بعد از گذشت سه دهه هنوز می توان این جمله را همچنان حائز اهمیت دانست چنانکه شما افرادی کارا ، تاثیر گذار ، راهنما ، موفق و آینده دار را در بین دوستان خود داشته باشید می توانید بسیاری از مشکلات را به راحتی از میان بردارید.

وجود این افراد در زندگی هر شخصی واجب است این افراد بیشتر می تواند به اشخاص و یا افرادی که می خواهند دنیا را تسخیر کنند و رشد بزرگی در زندگی داشته باشند کمک کنند.فرد تاثیرگذار

شخصی را در نظر بگیرید که مدیرعامل شرکتی است که یک خدمتی را عرضه می نماید اگر یکی از مشتریان ، دوستان و آشنایان مدیر عامل و یا اعضای تاثیر گذار در شرکت(هیات مدیره) ، یک فرد تاثیرگذار باشد به راحتی می تواند مشتریان وی را (در صورت راضی بودن از خدمات) چندین برابر کنند.

این افراد که در زندگی هر شخص کم هم نیستد بدون نیاز به اینکه ما از آنها درخواست کنیم که بیایند و برای شرکت تبلیغی انجام دهند خودشان خود مختار وارد این مقوله می شوند در بین اطرافیان خود ناخدا گاه و ناخدا خواسته از شما و خدمات شما تعریف می کنند و چون اشخاصی تاثیر گذار هستند دیگران را ترغیب به پیروی از شما و خدمات شما می کنند.

اگر شما یک کافی شاپ را افتتاح کرده باشید بهترین راه برای تبلیغات دهان به دهان سرویس ویژه دادن به اشخاص تاثیر گذار است این امر به تنهایی کافی است تا تمام دوستان این شخص در کمتر از مدت ۱۰ روز به کافی شاپ شما آمده و از خدمات شما استفاده نمایند.

اگر تصمیم دارید رویدادی برگزار کنید ، کنفرانس یا سمیناری بگذارید به راحتی می توانید از کمک اشخاص تاثیر گذار بهره ببرید.

چگونه؟

خیلی ساده است . تنها کافی است که روند برگذاری رویداد و یا … را برای او شرح دهید او خود به دنبال اشخاصی می گردد که با آنها به سمینار شما بیایند.

در زندگی هر فرد مشکلات متعددی در زمان های متفاوت اتفاق می افتد اگر افرادی تاثیر گذار و کارا را در کنار خود داشته باشید با درخواست کمک از آنها مشاهده می کنید که به راحتی مشکل شما را رفع می کنند. به مشکلات خود فکر کنید!این افراد را در کنار خود دیده اید؟ شده است مشکلی به وجود بیاید و شما با کمک خواستن از اینگونه افراد به راحتی آن را رفع کرده باشید؟ اگر نمونه ای بوده در پایین همین پست برای من شرح دهید تا در ادامه این مقاله به عنوان مثال های عینی آنها را اضافه نمایم.

Influencer-Marketing (1)در تمامی حالات بالا چون شخص معرفی شده فردی تاثیر گذار می باشد در بیشتر اوقات به راحتی می تواند طرف مقابل خود را مجذوب خود نموده و به راحتی بر روی او تاثیر گذاشته و او را وادار به انجام کاری نماید.

پس تنها کاری که می بایست در مواجه شدن با این افراد انجام دهید راضی نگه داشتن اوست.اما در همین جا باید به شما اخطار دهم که این افراد گاهی می توانند برای شما بسیار خطرناک باشند اگر این افراد از خدمات شما ناراضی باشند می توانند همین قدر  که در صورت رضایت برای تبلیغ شما مفید هستند برای دور نگه داشتن مشتریان از شما و لطمه زدن به برند شما مضر باشند. آنها عاشق این هستند که همه جا فریاد بکشند؛ فریاد بزنند و تعریف کنند و بیشترین سود را زمانی می توان برد که سرویسی که به آنها ارائه می دهید مورد رضایتشان واقع شود. اگر شما به آنها سرویسی دهید که از آن راضی باشد شما می توانید اطمینان داشته باشید که تبلیغ مثبتی برای شما خواهد بود ولی اگر خدایی نکرده این اشخاص از سرویس و یا کالای شما ناراضی باشند بسیار می توانند به برند شما لطمه وارد کنند.

پس همیشه حواستان به افراد تاثیر گذار باشد.

افراد ضعیف ، افرادی که از انجام کاری شانه خالی میکنند و یا افرادی که به هر دلیلی دست به خودکشی میزنند از داشتن فردی قوی ، روشن فکر و مثبت نگر در بین دوستانشان بی بهره بوده اند و آنها را از خود دور نگه داشته اند اگر همچین شخصی در بین دوستان شما باشد امید به آینده را همیشه در دل شما زنده نگه میدارد و شما را تحریک به بودن در آینده ای بهتر می نماید همانا این باعث جلوگیری از ایجاد حس نا امیدی در شما می شود.

 

شاید از خود بپرسید که این افراد را چگونه تشخیص دهیم؟

کیوان زینلی

راه های بسیاری برای پی بردن به این موضوع می باشد یکی از متد های علمی که می توانید از آن بهره ببرید یک متد رفتار شناسی به اسم DISC  می باشد که این روش انسان ها را به ۴ دسته کلی تقسیم می نماید(بماند از دسته بندی های چند تایی)که یکی از این دسته بندی ها یعنی I  ها همان افراد Influencer  می باشند که ما درباره آنها بحث کرده ایم.

این افراد را می توان با ویژگی زیر طبق متد دیسک شناسایی نمود:

 • مطمئن
 • روحیه بخش
 • ترغیب کننده
 • اجتماعی
 • خلاق
 • جذاب
 • مشتاق
 • خوش بین
 • محبوب
 • اثر گذار

این افراد همان گونه که پیش تر گفته شد بسیار خلاق و تاثیرگذار و دارای روحیه ای با اشتیاق و خوش بینی بالا می باشند که باعث می شود بتوانند خیلی راحت در اطرافیان خود تاثیر بگذراند .همچنین می توان اضافه نمود که در ظاهر این افراد بسیار انسان های شادی هستند.

 

از این رو این افراد برای سمت مدیر فروش بسیار مناسب هستند زیرا :

 • سریعا می توانند بر اطرافیان تاثیر بگذارند (منجر به فروش)
 • پر شور و هیجان هستند.
 • بسیار دوستانه و برونگرا هستند.
 • با حرکات زیاد سخن می گویند(استفاده از زبان بدن بالا)
 • و بسیار مشتاق به توضیح موارد هستند.

در مورد آخر فرد مدیر عامل می بایست کنترلی بر این افراد داشته باشد زیرا به علت وجود اشتیاق بسیار در این گونه افراد امکان اغراق در توضیحات در زمان فروش نیز وجود دارد آنها تمام اطلاعات را با شرایطی بسیار عالی و به بهترین شکل برای افراد تجسم می کنند که شاید این اطلاعات فرا تر از سرویس و یا کالای شما باشد.

 

این افراد برای پیشرفت شما بسیار کلیدی و لازم هستند پس آنها را در کنار خود قرار دهید.

همانگونه که :

“ثروت یک مرد به داشتن دوستان قدرتمنده”

“موفقیت هر فرد به داشتن دوستان تاثیرگذاره”


۸ دیدگاه

 • عالی بود مخصوصا در قسمت دیسک توضیحات خوبی داده شد

  • خواهش می کنم امین جان.
   ممنون از کامنتی که گذاشتین

 • عالی بود 👍🏻، واقعیت های خوب و ظریفی عنوان شده.
  متشکر از آقای زینلی.

 • عالی بود 👌
  نکات ظریفی بیان شده که خیلی میتونه تاثیر گذار باشه ، به خصوص در بخش DISC که نکات به صورت جامع بیان شده .

  ” ثروت یک مرد به داشتن دوستان قدرتمنده ” این جمله واقعا زیباست چون بخش عمده ای از زندگی همه انسانها را دوستانشون تشکیل دادن ، و اگر دوستانی داشته باشیم که دارای قدرت و تنکیک خاص باشن باعث موفقیت هایی میشن که گاهی اون موفقیت ها جزء بزرگترین آرزوهامون بوده و داشتن چنین دوستانی میتونه یه شانس خیلی بزرگ محسوب بشه👌

  سپاس اقای زینلی🙏

  • انشالله به زودی یک مقاله ای در خصوص دیسک هم می نویسم که بتونم جامع تر توضیح بدم موارد رو.
   دقیقا همین طور هست دوستان ما نمادی از معرفی خود ما هستند و داشتن دوستان قدرتمند می تونه مارو قدرتمند تر بکنه…
   تشکر از نظرتون

 • ممنونم از بیان ساده و مفیدتون آقای مهندس! دوستان قدرتمند داشتن از سایر گروه ها هم قطعا میتونه به روش خاص خودش اثرگذار باشه

  • دقیقا همینطوره. البته فوکوس بیشتر این مقاله بر روی اینفلوئنسر ها بوده.
   تشکر از نظرتون


پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0