Keyvan Zeynali
کیوان زینلی

تخصص در زمینه های طراحی وب سایت با وردپرس طراحی وب سایت با کد نویسیبرند سازی و دیجیتال مارکتینگسئو و بهینه سازی وب سایت آموزش طراحی وب سایت و سئو آن

لباسشویی را از انسان ها بخرید

لباسشویی

شاید شما هم با شنیدن این تیتر به فکر فرو روید. در واقع می خواهم موضوعی را در قالب این تیتر به گوش همگان برسانم.

موضوعی که سال هاست به فراموشی سپرده شده است.

روستایی در حوالی بندرعباس وجود دارد به نام گچین،این روستا در واقع از دو بخش کلی به صورت گچین بالاده و پایین ده تشکیل شده است فعالیت اصلی مردم این روستا فروش قطعات برقی می باشد قطعاتی که قیمت آنها از بقیه جاها ارزان تر می باشد. همانند لباس شویی، تلوزیون ، انواع لوازم برقی آشپزخانه و …

چندی بود که تصمیم داشتیم یک لباس شویی بگیریم در راه برگشت از بندرعباس قرار شد به گچین رفته و لباس شویی را از آنجا تهیه کنیم. عصر به آنجا رسیدیم دقیق بخاطر ندارم ولی حدودا شش و نیم عصر بود که به انجا رسیدیم با پرس و جوی محلی متوجه آن شدیم که در بالاده و پایین ده دو پاساژ متفاوت وجود دارد از سبک و سیاق مغازه ها در بازار خلیج فارس گچین (واقع در بالاده) مشخص بود که پاساژ بالاده نوساز تر می باشد وارد پاساژ شدیم تمامی مغازه ها شیشه شده بودند و همگی ۱ در کرکره برقی که از پایین به بالا باز می شد داشتند از دکور غرفه می توانست دریافت که تمام تمرکز افراد بر روی فروش لوازم برقی می باشد(البته اجناس دیگری نیز موجود بود) سپس با کمال نا باوری و تعجب با صحنه ای عجیب رو برو شدیم ساعت شش و نیم بعد از ظهر تمامی مغازه ها تعطیل!!! ولی در پاساژ و چراغ ها روشن، غرفه هایی که فروش تلوزیون داشتند تمامی آنها را روشن رها نموده بودند. خیلی برام جالب بود که بودنم کجا رفتند تا اینکه صدای کرکره ی بالا رفتن یکی از مغازه ها به گوش رسید نگاه کردم دیدم پسر بچه ای نوجوان(بنظرم نهایتا ۱۲ ساله) وارد مغازه شد از او به سرعت پرسیدم بقیه کجا هستند چرا مغازه ها بسته است؟ جواب داد که وقت نماز است و در این جا با کلام الله و اکبر تمامی افراد به مسجد می روند و بعد از اقامه نماز مجددا بر سر کار خود باز میگردند.

بعد از گذشت حدودا ۵ دقیقه تمامی اشخاص به غرفه بازگشته بودند ولی لباس شویی مورد نظر ما در این پاساژ یافت نشد و به ما گفتند به پایین ده بروید. پس از رسیدن ما به آنجا متوجه آن شدم که اکثر افرادی که مغازه داری میکنند دارای میانگین سنی کمتر از ۲۰ سال می باشند. لباس شویی مورد نظر را یافته و غرفه دار خواستیم که از کارتون درآورد و در ماشین به گذارد اگر در ماشین جا شد ما آن را خریداری نماییم با کلی تلاس و زحمت لباسشویی را در داخل ماشین قرار دادیم به شکلی که در صندوق عقب به راحتی بسته شود سپس به غرفه دار گفتیم برویم سر اصل مطلب قیمت آن چند است؟

گفت : بزارید اول لباسشویی را پایین بیاوریم.

ما : ای بابا! چرا آخه به زحمت آن را در ماشین قرار دادیم که.

غرفه دار : ما که هنوز لباسشویی را تست نکردیم. شاید با مشکلی مواجه باشد اگر شما این را ببرید و در شهر خود بفهمید مشکل دارد من را مورد دشنام قرار می دهد و از طرفی حکم می کند که لوازم برقی را تست شده به دست مشتری دهیم.

مجددا ما مجبور به پایین آوردن و تست آن شدیم.

هنوز هم می شود لباسشویی را از انسان ها خرید. فقط کافیست خوب دید…


۲ دیدگاه


پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0